Тепић: Вучићу, склоните се из медија месец дана, нећете прећи 25 посто

Бета 23.08.2023

Потпредседница Странке слободе и правде (ССП) Мариника Тепић предложила је данас председнику Србије Александру Вучићу да се "склони из медија" на само месец дана и проценила да тада на изборима не би освојио ни 25 одсто гласова.

"Председниче Вучићу, склоните се из медија само месец дана и пустите опозицију да има оно што сте Ви имали када сте били опозиција. Нећете прећи 25 одсто на изборима у Србији ни са куповином гласова и притисцима на бираче које редовно спроводите" изјавила је Тепић за Нову.

Вучићу је порућила и: "Бришући из памћења своју ружну прошлост, очигледно сте избрисали и то да сте непрекидно били на свим медијима. Гостовали сте у Дневнику РТС-а као други човек опозиционе странке, редовно сте били и на Пинку и на Б92 и на Првој. Једина је разлика што данас у Дневнику Ваше гостовање траје дуже од трајања дневника", навела је она.

Потпредседница ССП је поручила да "разуме нервозу Вучића", јер "никако да направи покрет који се дуго најављује" и поред тога што је, према њеним речима, "у току приморавање јавних личности да приступе покрету".

"Зато вам предлажем да прихватите препоруке ОДИХР-а, Европске комисије, Европског парламента о изборним условима и европским вредностима за које кажете да се залажете – ако смете! Па онда да видимо кога грађани заиста подржавају", закључила је Тепић.

Председник је данас на конференцији за новинаре рекао да су "у време власти Маринике Тепић и њеног шефа сви медији били под њиховом контролом", те да то да ли се он свакодневно појављује на телевизији нема никакве везе с његовим рејтингом.

(Бета, 23.08.2023)

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »