Данци наоштрени долазе у беогррад Нордсјеланд разбио Мидтјиланд и као лидер стиже на реванш против Партизана

Ало 27.08.2023

Фудбалери Нордсјеланда савладали су Мидтјиланд резултатом 3:0 у у мечу шестог кола данског шампионата и тако постали нови лидери првенства пошто је шампион Копенхаген доживео неочекиван пораз код куће од Силкеборга (1:3).

Нордсјеланд, који је у четвртак декласирао Партизан резултатом 5:0, лако је савладао Мидтјиланд, а поново је двоструки стрелац, као против "црно-белих", био Маркус Ингвартсен. Некадашњи нападач Мајнца се уписао у стрелце у седмом и 53. минуту. Феноменалну партију Ингварстен је крунисао асистенцијом Доргелесу у 90. минуту за коначних 3:0. Нордсјеланд је сад први са 15 бодова, колико има и Копенхаген, али са слабијом гол разликом. Већ у четвртак Нордсјеланд ће пново