Srpski pilot paraglajdera treći na svetu: Vladimir Bačanin osvojio bronzu u Brazilu

Dnevnik 03.10.2023

Reprezentacija Srbije ove godine je po prvi put uspela da se izbori za medalju na svetskom paraglajding kupu (Paraglaiding World Cup) u Brazilu.

Vladimir Bačanin iz Paraglajding kluba Air 037 iz Kruševca osvojio je treće mesto na ovogodišnjem kupu u disciplini prelet. On je u petoj etapi prvenstva u jakoj konkurenciji desetine pilota paraglajdera iz celog sveta izborio treću poziciju u ukupnom plasmanu. Srpski reprezentativac je održao stabilnost u poslednjoj trci od 84 kilometara po trouglu ali je ipak ostao iza dva takmičara iz Meksika. Foto: Youtube printscreen/RTV Krusevac Srbija je tako po prvi put u