Goleada u Ligi Evrope, Roma i Slavija iz Praga deklasirale rivale

RTS 05.10.2023

U drugom kolu Lige Evrope na 16 utakmica postignut je čak 41 pogodak. Roma je a domaćem terenu pobedila Servet sa 4:0, dok je Slavija Prag deklasirala Šerif 6:0. Vest Hem i Liverpul opravdali su uloge favorita protiv Frajburga i Rojal uniona.

Slavija deklasirala Šerif iz Tiraspolja Fudbaleri Slavije iz Praga savladali su Šerif iz Tiraspolja sa ubedljivih 6:0. Domaćin je poveo u četvrtom minutu golom Čitila, da bi već u sedmom Ogbu povisio na 2:0. Konačan rezultat na poluvremenu postavio je Garananga autogolom u 39. minutu. U nastavku meča, Slavija nije spustila ritam. Šranc je već u 47. povisio na 4:0, da bi naredna dva gola postigli Dudera u 58. minutu i Čitil drugim golom u 71. čime je i stavljena