Bogdanovićev najbolji meč u sezoni; Debi Petruševa za Sakramento (VIDEO)

RTV 16.11.2023  |  RTS

ATLANTA - Bogdanović je meč završio sa najefikasnijim učinkom u ovoj sezoni od 28 poena uz po 3 skoka i asistencije za 29 minuta igre. Odlukom trenera Kvin Snajdera srpski reprezentativac je igru napustio pet i po minuta pre kraja susreta pri rezultatu 101:94, a na parket se vratio uoči odlučujućeg napada Atlante i preuzeo odgovornost.

Ta pauza je možda i doprinela tome da u predposlednjem napadu promaši šut za tri poena kojim bi izborio produžetak meča, a potom to nije pošlo za rukom ni Dežont Mariju. Za razliku od srpskog asa ostali prvotimci Atlante nisu imali uobičajenu efikasnost što je takođe doprinelo porazu na svom terenu. Tre Jang je utakmicu završio sa 15 poena uz 17 asistencij, a Mari je dodao dva poena manje. U timu pobednika najefikasniji je bio Džulijus Rendl sa 29 poena, a odličnu