Frozione nadigrao Kaljari posle preokreta, Empoli deklasirao Moncu

RTS 21.01.2024

Tim Frozionea nadigrao je Kaljari sa 3:1 posle preokreta na svom terenu u prvoj utakmici nastavka 21. kola Serije A. Ovom pobedo prekinuli su negativni noiz od pet poraza i ojačali poziciju na sredini tabele. Na svom terenu je i Empoli nadigrao Moncu sa 3:0 zahvaljujući sjajnoj igri i golovoma Šimona Žurkovskog.

Gostujući Kaljari je odlično počeo meč i poveo u 26. minutu golom Ibrahima Sulemana, pa se učinilo da će se negativna serija domaćina nastaviti. Ipak Kaljari se vratio u igru, imao nekoliko odličnih šansi, pa je u nadokandi prvog dela uspeo i da zatrese protivničku mrežu ali je pogodak Enca Barenečee poništen zbog faula u napadu. U nastavku su domaćini pojačali tempo što je dalo rezultata u poslednjih dvadesetak minuta meča kada su najviše zahvaljujući tandemu