Senegal ostao bez titule, Obala Slonovače u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija posle penala

Radio sto plus 29.01.2024

Senegal je poveo u četvrtom minutu golom koji je postigao Habib Dijalo, posle dodavanja Sadija Manea, a izjednačio je Frank Kesje u 86. minutu iz jedanaesterca.

Regularni deo utakmice završen je nerešeno 1:1, posle toga, uprkos šansama sa obe strane golova nije bilo u produžecima, pa su pobednika odlučili penali. Obala Slonovače postigla je svih pet golova, a strelci su bili Nikolas Pepe, Kristijan Kuame, Sebastijen Ale, Serž Orije i Frank Kesje, koji je postigao pobedonosni. U ekipi Senegala golove su postigli Kalidu Kulibali, Pape Sar, Bamba Dijeng i Sadio Mane, dok je Musa Nijakate u trećoj seriji pogodio stativu. Obala