Barać zadovoljan nakon trijumfa: "Vrlo važna pobeda za nas u utakmici za koju smo znali da će biti teška"

Kurir 11.02.2024

Košarkaši Mege su u 20. kolu ABA lige dočekali Mornar-Barsko zlato u Hali sportova Ranko Žeravica i ubedljivom igrom u završnici došli do vrednog trijumfa rezultatom 101:87 (26:27, 24:21, 22:17, 29:22).

Posle veoma efikasnog, ali i izjednačenog prvog poluvremena, izabranici Marka Baraća su u trećoj četvrtini počeli da grade prednost, da bi sredinom odlučujućeg perioda stekli potpunu kontrolu. Kada su posle serije Uroša Plavšića stekli dvocifrenu prednost, nisu je ispuštali, te su uspešno priveli utakmicu kraju i vratili se na pobednički kolosek. Mega tako Kup Radivoja Koraća dočekuje sa učinkom 10-10 u regionalnom takmičenju, dok je Mornar pretrpeo 16. poraz