Marsej i Prag "izgoreli", Obamejang postao rekorder Lige Evrope, a Haraslin Spartin heroj!

Sportske.net 22.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Olimpika iz Marseja, Sparte iz Praga i Sportinga plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Bilo je ovo posebno veče u Marseju, jer je Olimpik savladao Šahtjor iz Donjecka sa 3:1, prošao u narednu rundu, a napadač domaćih Pjer-Emerik Obamejang postigao 31. gol u Ligi Evrope i postao rekorder takmičenja. U prvoj utakmici bilo je 2:2. Poveli su gosti iz penala u 12. minutu kada je precizan sa "bele tačke" bio Georgij Sudakov. Momenat za istoriju dogodio se u 23. minutu kada je Obamejang iskoristio asistenciju Harita, doneo izjednačenje svom timu, a sebi