Pljuštale medalje u Beogradu: Plivači Proletera se okitili šampionskim titulama!

Zrenjaninski 19.03.2024

Na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Srbije za juniore i apsolutno, koje je održano u Beogradu, nastupilo je 16 takmičara Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina.

U konkurenciji više od 370 takmičara iz 38 klubova, plivači Proletera osvojili su 22 medalje, a ekipno su zauzeli četvrto mesto. Bronza im je izmakla za nekoliko bodova. Inače, jedna od najboljih zrenjaninskih plivačica Lena Stoiljkovski je izostala sa prvenstva zbog povrede. Ognjen Kovačević novi je apsolutni prvak Srbije, a Lara Lilić je osvojila drugo mesto. Kadar Balaž i Viktorija Trankulov juniorski su prvaci Srbije u svojim kategorijama. Zlatnu medalju