ORK METALAC NEUMOLJIVO GRABI KA SUPER “B” LIGI NAKON POBEDE PROTIV ŽILAVIH LAPOVČANA

Valjevska posla 26.03.2024

Rukometaši ORK Metalca sigurno krče put ka višem rangu takmičenja nakon što su u 18. kolu Prve lige Zapad savladali izuzetno čvrst i neugodan tim Lokomotive iz Lapova rezultatom 24-21 (11-8).

Dugo su iskusni gosti, koji su već skinuli skalp Zlataru i Mladosti, disali za vrat sastavu Dragomira Ćaćića, pretili i tražili momenat za preokret ali je domaćin u završnici odigrao staloženo slomivši otpor žilavoj ekipi iz Lapova. ORK Metalac je imao dosta problema sa odbranom gostiju koji nisu dozvoljavali domaćinu da se potpuno razmahne iako su Valjevci sve vreme vodili. U prvom poluvremenu su igrači u crvenim dresovima ostvarili najveću prednost 11-7 na minut