Dame u kopačkama: Fudbalerke Vojvodine plej-aut otvorile pobedom Tamara Perlinac vodi ka opstanku

Dnevnik pre 14 dana

Nije se učenicama trenera Đorđa Dimitrića ponovila nedavna neuspešna epizoda iz duela s kragujevačkim Radničkim 1923, kada su poražene rezultatom 2:1. Ovoga puta, crveno-bele su pružile mnogo bolju igru i, ponovo na gostujućem terenu u Donjoj Trnavi (opština Topola), zabeležile pobedu od 2:0, golovima Nikoline Plavšić i Tamare Perlinac, igračice koja je obeležila ovaj susret.

Novosađanke su, posebno u prvih 45 minuta, bile mnogo bolji rival i zasluženo su stigle do važnog trijumfa u borbi za opstanak, pa su odmakle poslednjem Mašincu za čitavih osam bodova, uz odigranu utakmicu manje. Podsećamo da samo poslednjeplasirani tim napušta suprligaško društvo. Radnički 1923 – Vojvodina 0:2 (0:1) DONjA TRNAVA: Igralište u SC „Pampas“, gledalaca: 100. Sudija: Milica Joksić (Gornji Milanovac). Strelci: Plavšić u 9. i Perlinac u 60. minutu. Žuti