Aktuelni trenutak Juventusa: Trener za dve utakmice, a na debiju ušao u klupske anale

Danas pre 24 dana  |  G. A.

Pobedom u finalu italijanskog kupa na rimskom Olimpiku protiv Atalante (1:0) golom Dušana Vlahovića Juventus je spasao sezonu, ali se odmah posle toga rastao s trenerom Masimilijanom Alegrijem.

Da privede godinu kraju dato je Urugvajcu Paolu Monteru, treneru omladinskog pogona, nekadašnjem beskompromisnom beku torinskih crno-belih (1996-2005). U prvoj od preostale dve utakmice u Seriji A Stara dama je bila gost Bolonje u svečarskom ambijentu njenog poslednjeg meča pred domaćom publikom, jer se oko 30.000 navijača skupilo da joj oda priznanje za debitantski plasman u Ligu šampiona. Domaćin je bio furiozan. Već u 11. minutu je vodio s 2:0, a od 53. minuta i