Nina je šampion u karateu! Osvojila zlato, pa podigla srpsku trobojku u Istanbulu

Telegraf pre 11 dana  |  Telegraf.rs

Nina je šampion i brojnih školskih, nacionalnih i međunarodnih takmičenja. Ne postoji turnir na kome je učestvovala, a da nije uzela medalju, i to uglavnom zlatnu

Nina Macura (13) devojčica je koja je ostvarila svoj san. A san joj je bio da osvoji zlato za Srbiju i da podigne srpsku trobojku na pobedničkom postolju! Nina je pre nekoliko dana trijumfovala na Prvenstvu Balkana u karateu koje je održano u Istanbulu. U konkurenciji od 41 takmičarke iz 12 zemalja mlada Beograđanka bila je ubedljivo najbolja i kroz seriju borbi bez poraza se plasirala se u finale. U polufinalu je bila bolja od reprezentativke Hrvatske, a zlato je