Portugal pobedio Tursku za osminu finala, navijači utrčavali na teren da se slikaju sa Ronaldom

Radio 021 pre 5 dana  |  Beta

Fudbaleri Portugala plasirali su se večeras u osminu finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj, pošto su u drugom kolu Grupe F u Dortmundu pobedili Tursku 3:0.

Portugal je poveo u 21. minutu golom Bernarda Silve, a prednost je u 28. minutu udvostručio autogolom turski fudbaler Samet Akajdin. Konačan rezultat postavio je Bruno Fernandes u 55. minutu. Prvu šansu imao je Portugal u drugom minutu kada je Kristijano Ronaldo pokušao iz voleja, na dodavanje Silve, a golman Altaj Bajindir odbranio. Četiri minuta kasnije Zeki Čelik je sa desne strane centrirao pred gol, ali loptu nije uspeo da zahvati Kerem Akturkoglu. Portugalci