Fudbaleri Belgije pobedili Rumuniju u meču drugog kola grupe E Evropskog prvenstva

Vesti online pre 5 dana  |  Vesti online

Fudbaleri Belgije pobedili su Rumuniju rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe E i tako stigli do prve pobede na Evropskom prvenstvu.

Belgija je u Kelnu povela već u drugom minutu, Romelu Lukaku je bio asistent, a Juri Tilemans strelac snažnim udarcem po zemlji sa oko 17 metara. U 64. minutu Lukaku je postigao gol, ali mu je on poništen posle intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda. To je treći gol koji je VAR tehnologija poništila napadaču Belgije na ovom turniru, prethodno su mu dva poništena protiv Slovačke. Sve dileme oko pobednika rešio je kapiten Belgije Kevin de Brujne golom u 80. minutu.