Rezerve donele Nemačkoj bod i prvo mesto u grupi, Švajcarska bila nadomak pobede

Nedeljnik pre 5 dana

Fudbaleri Švajcarske i Nemačke remizirali su 1:1 u poslednjem, trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Nemci su prvoplasirani sa sedam bodova, dok su Švajcarci na drugoj poziciji sa pet bodova, preneo je RTS. Dva minuta delila su izabranike Murata Jakina od prvog mesta u grupi A. Momci koji su ušli sa klupe u drugom poluvremenu, David Raum i Niklas Filkrug su svojom akcijom doneli gol i bod Nemačkoj. Švajcarska je odlično pripremila utakmicu i potpuno je neutralisala napade domaćeg sastava. Prvi gol jepao već u 17. minutu posle sjajnog šuta Andriha sa 25 metara.