Jedan fudbaler je neviđeni tragičar Evropskog prvenstva, niko više od njega nije uništio svoj tim

Nova pre 4 dana  |  Autor: Dušan Marković

Češki štoper Robin Hranač (24) nije imao sreće na dosadašnjem delu Evropskog prvenstva u Nemačkoj, gde je postao tragičar svoje reprezentacije zbog ključnih grešaka koje su ih skupo koštale.

U prvom kolu protiv Portugala, Hranač je bio odgovoran za oba primljena gola. Prvo je postigao autogol, a potom je u 92. minutu nespretnom reakcijom omogućio protivniku da postigne pobedonosni pogodak. Češka je taj meč izgubila sa 2:1. Nesreća za Hranača nastavila se i u susretu sa Gruzijom, gde je bio krivac za jedanaesterac iz kojeg je Gruzija povela. Incident se dogodio u nadoknadi prvog poluvremena kada je Hranač bespotrebno ispružio ruku i igrao rukom u svom