BBC vesti na srpskom

Euro 2024: Mađarska u 90+10. minutu za nadu, Škoti idu kući, Filkrig čuva Nemce

Uzbudljive završnice utakmica 3. kola Grupe A: Nemačka izjednačila protiv Švajcarske u 90+2. minutu, Mađari do pobede u 90+10. minutu.

BBC News pre 4 dana
nemačka, niklas filkrig
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbaleri Švajcarske će uz Nemačku, Španiju i Portugal, igrati u osmini finala Evropskog prvenstva, a Mađari se nadati da će nastaviti takmičenje kao jedna od četiri najbolje plasiranih.

U drugoj utakmici poslednjeg, trećeg kola Grupe A, Mađarska je pobedila Škotsku 1:0 u 10. minutu sudijske nadoknade vremena, dakle u 90+10.

Junak Mađarske je Kevin Čobot, strelac pobedonosnog gola.

Škotska završava prvenstvo, pridružujući se Poljskoj koja je prva koja je ostala bez šansi da nastavi turnir.

Nemačka, domaćin turnira, prva je reprezentacija koja se plasirala u nokaut fazu, ali je večeras vodila bitku sa Švajcarskom za prvo mesto u grupi.

Nemci su dobili bitku, izjednačivši protiv Švajcarske na 1:1, a strelac je bio - ko drugi nego nemački džoker, Niklas Filkrig.

Nemačka će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe C u kojoj su Engleska, Danska, Slovenija i Srbija.

Švajcarci će sa drugoplasiranim iz Grupe B - ili Italija ili Hrvatska, najverovatnije.

Mađari će da sede pored televizora i nadaju se, a Škoti pakuju kofere.

Filkrig sačuvao Nemačkoj prvo mesto

Nemačka jeste povela, ali je gol poništen zbog ofsajda, a potom je Švajcarska uzvratila.

Dan Ndoje je u 28. minutu pogodio mrežu Manuela Nojera koji je zaplivao u prazno.

švajcarska
Vodeći gol Švajcarske
švajcarska
Nick Potts/PA Wire
Dan Ndoje proslavlja gol

Imali su Nemci nekoliko prilika za izjednačenje, a u finišu je Kai Haverc pogodio stativu švajcarskog gola.

Švajcarska odbrana delovala je neprobojno.

Ne i za Niklasa Filkriga koji je u 90+2. minutu koji je na centaršut sjajno tukao glavom pored nemoćnog Jana Zomera.

REUTERS/Kai Pfaffenbach
Džoker nemačke reprezentacije - Niklas Filkrig

Šok za Škote, Mađarima nada

Mađarska i Škotska su odigrale prilično lošu utakmicu, bez energije, tek sporadično preteći rivalu.

Škoti su prvi udarac ka golu Mađarske uputili tek u 56. minutu.

Mađari, koji su kvalifikacije završili prvi u grupi ispred Srbije, iznenadili su zatvorenijim pristupom u prvom delu utakmice, ali su imali mnogo zrelije šanse od Škotske.

Trenutak odluke dogodio se u 10. minutu sudijske nadoknade.

Odličan napad Mađara, koji je krunisao Kevin Čobot.

mađarska
Andrew Milligan/PA Wire
Velika radost Mađara

Prethodno je Soboslaj, najveća zvezda u timu, u 90+1. minutu, imao sjajnu priliku, ali je šutirao pravo u golmana Škotske, a minut kasnije Čobot je pogodio stativu škotskog gola.

Utakmica je produžena 10-12 minuta zbog neprijatne scene u 70. minutu.

U borbi za loptu u vazduhu, golman Škotske je Angus Gan je boksovao, ali je izgleda zahvatio i glavu napadača Mađarske Barnabaša Vargu koji je ostao da leži nepomičan.

škotska, mađarska
REUTERS/Lee Smith
Sudar Angusa Gana, Entonija Rolstona i Barnabaša Varge

Svi na stadionu su strepeli, da bi Varga bio iznet sa terena u nosilima.

• Mađarska - Škotska 1:0

Tabela Grupe A: Nemačka 7 bodova (gol-razlika +6), Švajcarska 6 bodova (gol-razlika +2), Mađarska 3 boda (gol-razlika -3), Škotska 2 boda (gol-razlika -4).

Pratite nas na Fejsbuku, Tviteru, Instagramu, Jutjubu i Vajberu. Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk