Euro 2024: Slovenci pali posle penala, Portugal u četvrtfinalu protiv Francuske

Južne vesti pre 2 dana  |  BBC News na srpskom

ANNA SZILAGYI/EPA-EFE/REX/Shutterstock Oblak i Ronaldo Auh! Portugal je prošao u četvrtfinale Evropskog fudbalskog prvenstva u Nemačkoj pobedivši Sloveniju posle spektakularne utakmice u Frankfurtu, posle 0:0 u 120 minuta, posle odbranjenog penala Kristijanu Ronaldu.

Heroj Portugala je golman Diogo Košta koji je odbranio tri penala Slovencima, ali je prethodno pet minuta pre kraja drugog produžetka spasao tim sigurnog poraza, odbranivši 'mrtvu šansu' koju je imao napadač Slovenije Benjamin Šeško. Slovenija je odigrala fenomenalnu utakmicu, dali su bukvalno poslednji atom snage i bili su blizu, vrlo blizu da ispišu jednu od najlepših stranica u istoriji evorpskog fudbala. U četvrtfinalu, Portugal će igrati protiv Francuske koja