Vicešampionska titula za Dunju Eremić, atletičarku atletskog kluba AS023! Kraljevo - AK AS023

Volim Zrenjanin 29.07.2024

Podeli vest: Na juniorskom prvenstvu Srbije -U20 održanom u Kraljevu, sedamnaestogodišnja Dunja Eremić, atletičarka atletskog kluba AS023 osvojila je srebrnu medalju u trci na 5000m u brzom hodanju.

Dunja je ovom trkom završila ovogodišnju veoma uspešnu sezonu. U dvoranskom delu sezone bila je prvak Srbije na 3000m za mlađe juniorke sa novim nacionalnim rekordom (13:58,61). U Seniorskoj i juniorskoj konkurenciji u istoj disciplini osvojila je srebrne medalje. U trkama na 5000m na prvenstvima Srbije na otvorenom osvojila je šampionsku titulu u konkurenciji mlađih juniorki i vicešampionsku titulu u konkurenciji Seniorki.