Brnabić: Scienfitic Reports objavio niz spornih članaka, više tekstova povučeno
Euronews 20.08.2024 | Autor: Tanjug
![Brnabić: Scienfitic Reports objavio niz spornih članaka, više tekstova povučeno](https://nstatic.net/819/37500819uxrpkx.jpg)
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, istakla je da je Scienfitic Reports objavio niz spornih članaka i da je više članaka povučeno zbog netačnih informacija i plagiranja i da je relevantna informacija da je za objavu rada u tom časopisu potrebno platiti 2.290 evra.
Ona je tako reagovala na društvenoj mreži X na tekst objavljen u dnevnom listu Danas "Ana Brnabić se obračunava i sa naučnim časopisom Scientific Reports: "Rad srpskih naučnika o litijumu među najčitanijim", kao i povodom studije koji se tiče uticaja na životnu sredinu potencijalnog rudnika litijuma u zapadnoj Srbiji, koji je u časopisu Scientific Reports objavila grupa autora, među kojima su Ratko Ristić i Dragana Đorđević. Povodom studije koji se tiče uticaja na