Vrhovni sud u Prištini o suđenju u odsustvu za Banjsku: Diskreciono pravo sudija da odluče
Insajder 17.10.2024
![Vrhovni sud u Prištini o suđenju u odsustvu za Banjsku: Diskreciono pravo sudija da odluče](https://nstatic.net/252/38022252tpnqzw.jpg)
Posle razmatranja zahteva Osnovnog suda u Prištini da da mišljenje o tome može li optuženima u slučaju Banjska biti suđeno u odsustvu, Vrhovni sud Kosova je saopštio da je diskreciono pravo sudija da odlučuju kako im odgovara.
Ovaj sud je naveo da ne daje pravna mišljenja o dilemama tokom prvostepenog postupka, prenosi Reporteri. Osnovni sud u Prištini je 27. septembra saopštio da će se obratiti vrhovnom sudu da zatraži mišljenje da li u slučaju Banjska može biti suđeno u odsustvu. Specijalno tužilaštvo u Prištini je 11. septembra podiglo optužnicu protiv 45 osoba zbog sumnje da su učestvovale u oružanom sukobu u Banjskoj kod Zvečana u septembru prošle godine. Među njima i protiv bivšeg