U klupama sat vremena? Škole koje su u blokadi sastavile plan nadoknade nastave
Sputnik pre 5 dana
![U klupama sat vremena? Škole koje su u blokadi sastavile plan nadoknade nastave](https://nstatic.net/228/38923228rwzhrl.jpg)
Škole koje su od početka drugog polugodišta u potpunoj obustavi rada ili u štrajku pa nastavnici drže časove po 30 minuta poslale su plan nadoknade gradiva Ministarstvu prosvete.
To je od direktora škola tražila ministarka Slavica Đukić Dejanović koja je dala instrukciju da nadoknada bude takva da ne optereti prekomerno učenike. Modaliteti nadoknade časova su različiti i zavise od toga da li je škola bila u potpunoj obustavi rada ili su časovi trajali 30 minuta. Navodi se da nastavnici koji su pojedinačno držali regularno nastavu neće ništa nadoknađivati. U nekim ustanovama nastava će biti nadoknađena tako što će prvi čas trajati sat