OTVOREN 26. SALON KNJIGE I GRAFIKE U PIROTU: Novi sajamski prostor okupio izdavače i ljubitelje pisane reči
Pirotske vesti pre 2 sata
![OTVOREN 26. SALON KNJIGE I GRAFIKE U PIROTU: Novi sajamski prostor okupio izdavače i ljubitelje pisane reči](https://nstatic.net/385/38970385ieeqjf.jpg)
Tradicionalna kulturna manifestacija Salon knjige i grafike svečano je otvorena u novom sajamskom prostoru u Pirotu, uz prisustvo brojnih izdavača, pisaca i ljubitelja književnosti.
Ovogodišnji, 26. po redu Salon, donosi bogat program književnih večeri, promocija i susreta sa piscima, kao i posebne programe namenjene najmlađim čitaocima. “U vremenu kada je znanje nadohvat ruke kroz razne digitalne platforme, knjige i dalje ostaju nezamenljiv izvor mudrosti i inspiracije,” istakla je Bojana Ćirić, direktorka Narodne biblioteke Pirot, naglašavajući značaj manifestacije za promociju kulture čitanja. Direktor Doma kulture Miško Ćirić najavio je