Bukti carinski rat Amerike i kine! Sad uvode carine pekingu od 104 odsto: Tramp sproveo pretnje zbog kineskih kontramera!

Kurir 08.04.2025  |  Index/Agencije
Bukti carinski rat Amerike i kine! Sad uvode carine pekingu od 104 odsto: Tramp sproveo pretnje zbog kineskih kontramera!

Portparolka Bele kuće Karolina Livit potvrdila je danas da će dodatne carine od 50 odsto na kinesku robu stupiti na snagu večeras. „Tarifa stupa na snagu večeras u 01:01, dakle, zapravo sutra“, rekla je Livit, odgovarajući na pitanje da li će pretnja predsednika Donalda Trampa Kini biti izvršena.

Na pitanje o mogućem dogovoru sa kineskim predsednikom Si Đinpingom, Livit je rekao: „Predsednik veruje da Kina želi sporazum sa SAD. Kina mora da postigne dogovor sa SAD. "Bilo je pogrešno što su uzvratili. Kada je Amerika pogođena, ona uzvraća jače", rekla je ona. Prošle srede, Tramp je najavio dodatne carine od 34 posto na sav kineski uvoz, čime su ukupne carine na preko 54 posto. Kina je tada odgovorila uvođenjem kontratarife od 34 odsto na američku robu.

Povezane vesti »

Ključne reči

Komentari

Svet, najnovije vesti »