"Више пута доказао да је искрени пријатељ Србије": Слободарска партија Аустрије одбацила тврдње да њен шеф посланика симпатише усташки поздрав "За дом спремни"
Блиц 27.07.2025

Слободарска партија Аустрије (ФПО) одбацила је као неосноване тврдње да шеф посланика њихове странке у Бечу Максимилијан Краус показује симпатије према тоталитарним режимима или паролама попут хрватске „За дом спремни”, наводећи да је споран садржај на његовом профилу објавио један од сарадника без његовог знања. Истичу и да је Краус доказао да је искрени пријатељ Србије.
- У чланку портала Н1 Србија тврди се да шеф клуба посланика Максимилијан Краус показује симпатије према тоталитарним режимима или проблематичним историјским паролама попут оних у Хрватској („ За дом – спремни”). Те тврдње су потпуно неосноване и најоштрије се одбацују - стоји у реаговању ФПО. Истиче се да Краус није ни присталица ни подржавалац таквих идеолошких струјања, већ се залаже за миран суживот на Балкану. - Он није ни симпатизер тзв. 'симболичних