Исламски владари већају у Дохи шта им је чинити: Шиити и сунити седе заједно, на тренутак заборавили на међусобне сукобе, ујединио их бес према Израелу
Курир пре 8 сати | Ал-Арабииа/Пренео: В.М.)

Престолонаследник Саудијске Арабије, принц Мохамед бин Салман у понедељак је одржао разговоре са више арапских и муслиманских лидера у Дохи, укључујући сиријског председника Ахмеда ал-Шару и иранског председника Масуда Пезешкијана.
Састанци су одржани у оквиру ванредног арапско-исламског самита у Дохи, посвећеног одговору на недавни израелски напад на Катар. Бин Салман предводи саудијску делегацију на самиту. Међу лидерима с којима се састао били су и јордански краљ Абдулах ИИ, ирачки премијер Мохамед Шиа ал-Судани, пакистански премијер Шехбаз Шариф и турски председник Реџеп Тајип Ердоган. (Курир.рс/ Ал-Арабииа/Пренео: В.М.)