[ANALIZA] Šta je sve od novih i modernizovanih sistema naoružanja viđeno na vojnoj paradi “Snaga jedinstva“
Tango Six pre 2 sata | Živojin Banković
![[ANALIZA] Šta je sve od novih i modernizovanih sistema naoružanja viđeno na vojnoj paradi “Snaga jedinstva“](https://nstatic.net/429/40520429nwkodg.jpg)
Na vojnoj paradi ‘‘Snaga jedinstva‘‘ koja je juče održana na Novom Beogradu, jeste bilo prikazano mnoštvo novih sistema naoružanja i vojne opreme, ali skoro ništa potpuno novo (izuzimajući prelet borbenih aviona Rafal) u odnosu na ono što je već viđeno na probama koje su izvedene u prethodne dve nedelje.
O najzanimljivijim premijerama koje smo uočili pre parade možete pročitati u našem prvom i drugom tekstu. Neki od sistema su međutim tokom uvežbavanja bili prekriveni maskirnim mrežama, pa se sa sigurnošću nije moglo zaključiti o kojim tipovima je reč. Mreže su na paradi skinute i sada sa sigurnošću možemo analizirati mnoštvo interesantnih novina. Besposadna izviđačko-borbena letelica Hermes 900 je četvrti tip BPL sa kojom raspolaže 353. izviđačka eskadrila / Foto: