Prvi festival žena „Most saradnje, kulture i tradicije” u Novom Pazaru povezao dame iz čačanskog kraja sa leve i desne obale Zapadne Morave, čitave Srbije i regiona
Glas Zapadne Srbije pre 4 sati

Na ovom skupu okupile su se žene iz Bosne i Hercegovine i čitave Srbije. „Ovo ima veliki značaj, jer su potpisivani memorandumi saradnje i širila se mreža udruženja žena kako bi se družile, napredovale u svim segmentima života i razmenjivale iskustva”, pojasnila je Biljana Vasojević iz Društva „Dijabetes Melitus” Čačak.
Žene iz Udruženja „Katržanke” iz Katrge ističu važnost ovakvih druženja, jer im omogućavaju brojne mogućnosti u povezivanju i razmeni iskustava. Foto: Biljana Vasojević iz Društva „Dijabetes Melitus” Čačak „Cilj je svakako umrežavanje i druženje žena, sa akcentom na razmeni iskustava i saradnje za neke buduće važne događaje i sadržaje. Imamo poziv da posetimo žene u Bosni i Hercegovini, a i one će doći kod nas”, rekla je Mira Minović iz Udruženja „Katržanke”