Proruski premijer Gruzije optužio EU za mešanje u unutrašnju politiku: "Demontranti hteli da ruše vladu, ambasador da osudi proteste"
Blic pre 6 sati

Premijer Gruzije Irakli Kobahidze izjavio je danas da su demonstranti koji su pokušali da nasilno uđu u predsedničku palatu zapravo nastojali da sruše vladu i optužio Evropsku uniju za mešanje u gruzijsku politiku.
Gruzijska policija za razbijanje demonstracija upotrebila je juče suzavac i vodene topove da bi rasterala demonstrante ispred predsedničke palate i privela je pet aktivista koji su učestvovali na velikom protestu koji je organizovala opozicija na dan kada su održani lokalni izbori, prenosi Rojters. Kobahidze, proruski premijer Gruzije, je rekao da je na skupu učestvovalo do 7.000 ljudi, ali da je njihov pokušaj rušenja ustavnog poretka propao, uprkos podršci