Временска прогноза: Сутра до 23 степена, следеће недеље хладније са кишом

Сутра, у недељу, време у Србији ће бити претежно сунчано и топло, у Војводини уз малу до умерену облачност, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.
Дуваће слаб јужни ветар, на југу Војводине повремено умерен.
Најнижа температура од минус два до осам степени, а највиша од 12 на истоку, до 23 степена у западној и централној Србији.
У Београду ће јутро бити хладно, а током дана претежно сунчано и топло. Дуваће слаб јужни и југоисточни ветар. Најнижа температура од четири до осам, а највиша око 22.
У Србији ће у понедељак бити променљиво облачно са сунчаним периодима и топло уз појачање јужног ветра. Увече ће дувати умерен до јак северозападни ветар, а температура ће опасти и локално се очекују киша и пљускови с грмљавином.
У Војводини престанак падавина у уторак, у западној Србији у среду, а у осталим крајевима и даље киша која ће на југу и југоистоку земље бити и обилнија - нарочито на Косову, где се очекује и од 50 до 100 милиметара кише за 48 сати у уторак и среду. Снег се прогнозира за брдско-планинске пределе западне и југозападне Србије.
Наредних дана биће облачно с кишом, а температура ће порасти.
У Београду се у понедељак очекује променљиво облачно са сунчаним периодима и топло уз појачање јужног ветра. Увече умерен до јак северозападни ветар, температура у паду, а пролазно се очекују киша и локални пљускови. У уторак и среду у Београду ће бити облачно и осетно хладније, повремено са слабом кишом, а за четвртак се предвиђа краткотрајни престанак падавина. Потом ће бити облачно са кишом, а температура ће порасти.
Биометеоролошка прогноза за недељу, 16. новембар:
Очекује се наставак релативно повољних биометеоролошких прилика за већину хроничних болесника и осетљивих особа. Опрез се саветује срчаним болесницима и асматичарима. Метеоропатске реакције могу бити променљиво расположење и главобоља.
(Бета, 15.11.2025)












