Masivan zid olujnih oblaka tutnji velikom brzinom! Snimljen dolazak zastrašujućeg superćelijskog sistema u Argentini (foto/video)
Kurir pre 11 sati | Index.hr/Preneo: V.M.)

Deo zapadne regije Buenos Ajresa zahvatila je snažna oluja koja se brzo razvija dok se atmosfera iznad Argentineubrzano destabilizuje.
Najkritičnije je u gradu San Nikolasu de los Arojosu, gde je na snazi narandžasto upozorenje zbog mogućih opasnih vremenskih pojava. Olujni sistem širi se sa zapada prema severoistoku pokrajine, a iz Generala Vilegasa dolaze dramatični prizori: na snimcima se vidi masivna, gusta oblačna struktura nalik "zidu" koja se velikom brzinom kreće prema istoku. Taj nagli prelaz između toplog vazduha pri tlu i hladnijeg u višim slojevima stvara izražene nestabilnosti, što je







