Nova pohvala za Srbiju od Marte Kos
Danas pre 1 sat | Beta

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je da je Srbija, ispravljanjem pravosudnih zakona usvojenih u parlamentu, napravila važan korak ka članstvu u Evropskoj uniji (EU).
Kos je sinoć na Iksu (X) napisala da taj potez „doprinosi obnavljanju poverenja“. Komesarka je navela da je sa predsednicom parlamenta Srbije Anom Brnabić razgovarala o „sledećim koracima koje Srbija treba da preduzme na svom putu ka EU“. „To uključuje unapređenje izborne reforme u skladu sa preporukama ODIHR na transparentan i inkluzivan način, jačanje slobode medija i jače usklađivanje sa spoljnom i bezbednosnom politikom EU“, zaključuje se u objavi. Podsetimo,







