Proustaški ministar opet provocira: Broj žrtava u Jasenovcu je višestruko uvećan!
Vesti online 07.06.2016 | Vestionline
![Proustaški ministar opet provocira: Broj žrtava u Jasenovcu je višestruko uvećan!](https://nstatic.net/img/logo/s/vesti-online.png)
Hrvatski ministar kulture Zlatko Hasanbegović rekao je u utorak da je "bilo manipulacija brojem žrtava koncentracionog logora u Jasenovcu" i da je, kako on tvrdi, taj broj "više puta uvećan", prenose agencije.
Hasanbegović je za italijanski list "Il Pikolo" izjavio da o tome nije moglo da se govori u vreme Jugoslavije, ali da "sada moramo da se suočimo sa tom temom". On je izrazio nezadovoljstvo činjenicom da je ove godine jevrejska zajednica prvi put bojkotovala zvaničnu komemoraciju u Jasenovcu, napomenuvši da je to stvar vođa jevrejske zajednice, i da su oni "doneli političke odluke", jer "vlada je htela komemoraciju bez političkih govora, a nekima