Mali Đorđe skočio u nabujalu reku da spasi druga, izvukao ga na obalu bez svesti, a onda ga vratio u život scenom iz filma!
Alo 19.06.2019 | Novosti; D.K.
![Mali Đorđe skočio u nabujalu reku da spasi druga, izvukao ga na obalu bez svesti, a onda ga vratio u život scenom iz filma!](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Đorđe Stojović (13) iz Martinića, kod Danilovgrada, spasao je druga od sigurne smrti kada ga je izvukao iz nabujale Zete. O njegovom plemenitom podvigu, sasvim zasluženo, danima bruji čitav region.
Naime, Đorđe se prošle nedelje, sa godinu dana mlađim M. D. i njegovom sestrom spustio na obalu Zete, a dečja igra zamalo da se pretvori u jezivu tragediju. Kako je ispričao Đorđe, on se prvi odvažio da se sajlom, koju kupači koriste kako bi se prebacili sa jedne na drugu obalu, ili skoče u vodu, pređe na drugu stranu reke. Isto je zatim poželeo i M. D., iako je neplivač. "Po povratku ka obali, M. D. je dotakao nogama vodu i sajla se zaustavila,