Omladinci FK radčkog matirali lidera

iKragujevac 17.04.2022

Veliki podvig naših omladinaca, koji su na gostovanju lideru Omladinske lige Srbije, beogradskoj Crvenoj zvezdi, uspeli da zabeleže svoj četvrti uzastopni prolećni trijumf – 2:0 (1:0). Pobedu izabranika trenera Dejana Joksimovića najavio je ubojiti Andreja Ristić svojim devetim golom u sezoni, da bi sve nade “crveno-belih” ugasio Uroš Arsenijević pogotkom iz jedanaesterca u 71. minutu. Puni samopouzdanja nakon tri vezana trijumfa, popularni “đavolčići” odvažno su izašli na megdan favorizovanom domaćinu,

“Crveno-beli” su očekivano diktirali ritam u početnoj fazi utakmice i propustili su par zrelih prilika da dođu do početne prednosti. Pitanje pobednika rešeno je u 71. minutu, kada je posle prekršaja nad Đorđem Jovanovićem sudija Uroš Ržić pokazao na “belu tačku”. Precizan sa jedanaest metara bio je Uroš Arsenijević, koji se tako po šesti put upisao u strelce ove sezone.Imali su domaći u finišu utakmice par ozbiljnih prilika da dođu makar do počasnog pogotka, ali je