Pobeda rukometašica Radničkog na domaćem terenu

Glas Šumadije 17.12.2022  |  Jovanka Nikolić

Rukometašice Radničkog su u okviru poslednjeg, 11. kola jesenjeg dela sezone u pravoj prvenstvenoj, borbenoj utakmici savladale starog rivala, ekipu Naise iz Niša rezultatom 30:28, poluvreme 16:16 i tako vezale treću uzastopnu pobedu koja ih je odvela u mirnu luku na tabeli.

Nakon ovog kola, Kragujevčanke zauzimaju peto mesto sa osvojenih 10 bodova. Važnost meča za obe ekipe je sputala ruke obema rivalima na samom startu meča. Gošće su se bolje snašle i održavale minimalnu prednost do 4. minuta i rezultata 3:3, kada domaćin golom Inđićeve ima prednost (5:3,5. min), koja nije bila dugog veka. Naisa se vraća (7:7,12. min), no rukometašice Radničkog potpomognute sjajnim intervencijama Tamare Kostić dolaze do opipljivih plus 3 (10:7,15.