Ne smeta im ni 40 stepeni Srbija i region ukrstili kose, kralj je i ovde morao da preda svoju krunu (Foto)
Alo 17.07.2023
![Ne smeta im ni 40 stepeni Srbija i region ukrstili kose, kralj je i ovde morao da preda svoju krunu (Foto)](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Tradicioalna manifestacija "Kosidba na Rajcu", koja duže od pola veka slavi težak rad seljaka održana je juče, uprkos izuzetno visokim temperaturama. Nije bilo lako ni učesnicima, a ni žiriju. Najbolji i najbrži bio je Aleksandar Banjac iz Bosanskog Petrovca.
Zamirisale su pokošene livade na padinama planine Rajac. Takmičari iz Srbije i regiona ukrstili su kose spremni da pokažu i dokažu svoju snagu i veštinu. Tradicioalna manifestacija koja duže od pola veka slavi težak rad seljaka održana je uprkos izuzetno visokim temperaturama. Nije bilo lako ni učesnicima, a ni žiriju. Foto: RINA Pogledaj galeriju Foto: RINA Pogledaj galeriju Foto: RINA Pogledaj galeriju Foto: RINA Pogledaj galeriju Najbolji i najbrži od svih ovaj