Танго Сикс: 'Виз ер' због санкција НИС-у више не точи гориво на београдском аеродрому
Нови магазин 22.01.2025 | Бета

Мађарска нискотарифна авио-компанија "Виз ер" (Визз Аир) одлучила је да се усклади са америчким санкцијама Нафтној индустрији Србије (НИС) и више неће точити гориво на београдском аеродрому "Никола Тесла", објавио је данас портал Танго Сикс.
Овакав потез "Виз ера" уследио је након што је Мађарска одлучила да се усклади са санкцијама и од јуче у 15 часова обустави набавку горива од НИС-а, сазнаје Танго Сикс. У пракси, како је наведено на том порталу, то значи да ће авиони "Виз ера" базирани у Београду пунити гориво приликом техничких слетања у Будимпешти или Темишвару. Истакнуто је да ће компанији ово поскупети и оперативно знатно компликовати дневне операције. НИС је једина компанија у Србији која
![[ПОСЛЕДЊА ВЕСТ] Виз ер у Београду прва жртва америчких санкција против НИС-а: Од јуче у 15 часова мађарска авио-компанија…](https://nstatic.net/493/38815493ppsqiv.jpg)











