Сви путеви данас воде ка манастиру Острог: Хиљаде младих пешачило сатима, ноћас су спавали на камену
Телеграф 12.05.2026 | Телеграф.рс/ Рина

На хиљаде верника из свих делова Црне Горе, али и из Србије и Републике Српске током јучерашњег дана и током ноћи стигло је до манастира Острог код Никшића како би се поклонили моштима Светог Василија који се прославља данас 12. маја.
Многи од њих одлучили су се да пут до светиње у стени пређу пешке и ноћас преспавају управо испред манастира. - Сваке године пут од Подгорице до манастира пређемо пешке. Када дођемо да се поклонимо моштима Светог Василија сав умор и жуљеви као да нестану. То је један од најлепших осећаја који човек може да доживи. Кренули смо у недељу испред храма у Подгорици и радује ме што је сваке године све више младих који иду да се поклоне свецу - каже за РИНУ Драган












