Мали: Производња хуманоидних робата у Србији креће у јуну
Став.лифе пре 22 дана | Тањуг

Први потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали изјавио је данас да ће у Србији производња хуманоидних робота почети у јуну и да ће Србија бити прва земља у Европи у којој ће се они производити.
Мали је рекао за ТВ Прва да ће се у Србији производити око 1.000 до 2.000 робота годишње. Нагласио је да ће хуманоидни роботи бити део специјализоване изложбе Експо 2027 у Београду наредне године. То је та прва фаза. Друга фаза је да се крене у тренинг центар, ево видели сте како су играли и Моравац. Дакле да се ти роботи уче. И зато је та трећа фаза, вештачка интелигенција, веома важна – они уче да буду бармени, да раде и као рецепционари у хотелима, да буду и у












