Crna Gora zabranila ulazak za 87 državljana Srbije jer su rizik po bezbednost
Serbian News Media pre 20 dana

Crnogorska policija je danas zabranila ulazak 87 državljana Srbije koji su jutros čarter-letom iz Beograda doputovali u Tivat zbog procene da bi njihovo „prisustvo na teritoriji Crne Gore predstavljalo rizik po unutrašnju i nacionalnu bezbednost“, piše u zajedničkom saopštenju Uprave policije i Agencije za nacionalnu bezbednost (ANB).
Oni su danas istim avionom vraćeni u Srbiju, a vlasti u Crnoj Gori će im zabraniti ulazak u narednom periodu, navodi se u saopštenju. Pojačanom policijskom kontrolom na aerodromu u Tivtu, gradu gde će u petak, 5. juna, biti Samit EU-Zapadni Balkan, „izdvojen“ je jutrošnji čarter-let iz Beograda. Utvrđeno da su njime doputovale osobe koje su prisustvovale „brojnim javnim okupljanjima visokog bezbednosnog rizika, kao i da su pojedine od njih evidentirana zbog












