Amerikanci gađali iranske radarske položaje! Teheran lansirao dronove ka Ormuskom moreuzu! Primirje na staklenim nogama, nastavak rata sve izvesniji (video)
Kurir pre 20 dana | Reuters/Preneo: V.M.)

Američke snage danas su napale iranske obalske radarske položaje nakon što su oborile dronove koje je Iranlansirao ka Ormuskom moreuzu, saopštila je američka vojska, u najnovijoj eskalaciji koja dodatno otežava napore za okončanje rata između dve zemlje.
Američka vojska smatra da su četiri iranska drona bila usmerena ka pomorskom saobraćaju u regionu, rekao je za Rojters jedan američki zvaničnik. Američka Centralna komanda (CENTCOM) objavila je na društvenoj mreži "Iks" da su potom izvedeni napadi na iranske osmatračke položaje u Goruku i na ostrvu Kešm, koji se nalaze uz Ormuski moreuz. Iranska Revolucionarna garda (IRGC)saopštila je da je, kao odgovor na američke napade, raketama gađala američke baze u regionu i












