Amerikanci gađali iranske radarske položaje! Teheran lansirao dronove ka Ormuskom moreuzu! Primirje na staklenim nogama, nastavak rata sve izvesniji (video)

Kurir pre 20 dana  |  Reuters/Preneo: V.M.)
Amerikanci gađali iranske radarske položaje! Teheran lansirao dronove ka Ormuskom moreuzu! Primirje na staklenim nogama…

Američke snage danas su napale iranske obalske radarske položaje nakon što su oborile dronove koje je Iranlansirao ka Ormuskom moreuzu, saopštila je američka vojska, u najnovijoj eskalaciji koja dodatno otežava napore za okončanje rata između dve zemlje.

Američka vojska smatra da su četiri iranska drona bila usmerena ka pomorskom saobraćaju u regionu, rekao je za Rojters jedan američki zvaničnik. Američka Centralna komanda (CENTCOM) objavila je na društvenoj mreži "Iks" da su potom izvedeni napadi na iranske osmatračke položaje u Goruku i na ostrvu Kešm, koji se nalaze uz Ormuski moreuz. Iranska Revolucionarna garda (IRGC)saopštila je da je, kao odgovor na američke napade, raketama gađala američke baze u regionu i

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »