Skupština Srbije nastavila vanrednu sednicu
NIN pre 18 minuta | Tanjug

Poslanici Skupštine Srbije danas su nešto posle 10.00 časova nastavili vanrednu sednicu, a na početku rada će postavljati pitanja izvršnoj vlasti i državnim organima, kao i svakog utorka i četvrtka kada je sednica u toku.
Na sednici, kojom predsedava predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, prisutno je 124 poslanika. Nakon poslaničkih pitanja Skupština će preći na objedinjenu načelnu raspravu o 32 tačke dnevnog reda vanrednog zasedanja, među kojima su izmene seta pravosudnih zakona koje je utvrdila Vlada Srbije, a koje su usaglašene sa preporukama Venecijanske komisije. Reč je o Predlogu zakona o izmeni Zakona o sudijama, Predlogu izmena i dopuna Zakona o javnom tužilaštvu,









