Ana Brnabić udaljila dvojicu poslanika opozicije sa sednice
Danas pre 19 sati | Beta

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izrekla je danas, na početku skupštinskog zasedanja, meru udaljenja sa sednice narodnim poslanicima Novog lica Srbije (NLS) Milošu Parandiloviću i Draganu Ninkoviću.
Ona je objasnila da je izrekla meru nakon što je utvrđeno da Parandilović nije bio prisutan u skupštini tokom zasedanja 17. juna, a za koju je kasnije zatražio isplatu platnih troškova, kao i da je Ninković istog dana koristio Parandilovićevu identifikacionu karticu kako bi mu, kako je rekla, pomogao u naplati putnih troškova. Brnabićeva je navela da se mera udaljenja primenjuje za narednih 20 dana zasedanja, odnosno dok se ne završi skupštinsko zasedanje ukoliko












