DZPPS: Orao Feliks, nakon otmice i prihvatilišta, stigao u Srbiju
Insajder pre 26 minuta | Beta

Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije (DZPPS) saopštilo je da je u zemlju, nakon otmice i višemesečnog boravka u prihvatilištu, stigao mladunac orla krstaša, Feliks, prve ptice ove kritično ugrožene vrste koja se nakon više od 70 godina prošle godine izlegla na teritoriji Bačke.
Foto: Zoo Vrt Palić Više od pola godine nakon što je DZPPS objavilo da je Feliks, postao žrtva otmice u regionu Bliskog istoka i nakon višemesečne epopeje međunarodnih pregovora ovaj mladunac orla krstaša, ptice sa nacionalnog grba Srbije, konačno se vratio kući, navedeno je u saopštenju. Podseća se da su u julu prošle godine, dok još nije poleteo iz gnezda svojih roditelja, ornitolozi DZPPS-a, u standardnoj naučnoj proceduri, mladog Feliksa obeležili metalnim i











