Nema predaha od vrućina: Jul bi mogao biti najtopliji mesec ovog leta

IndeksOnline pre 7 sati
Nema predaha od vrućina: Jul bi mogao biti najtopliji mesec ovog leta

Nakon kratkotrajnog osveženja, Srbiji se ponovo vraćaju visoke temperature.

Meteorolozi upozoravaju da bi predstojeće leto moglo biti jedno od najtoplijih u istoriji merenja, dok se veliki deo Evrope već suočava sa ekstremnim vrućinama i temperaturama koje u pojedinim državama dostižu i 40 stepeni. Prema prognozi, danas će u Srbiji biti promenljivo oblačno i prosečno toplo. Na severu zemlje očekuje se suvo vreme sa sunčanim intervalima, dok su u ostalim krajevima mogući kiša, pljuskovi i grmljavina. Već od sutra sledi stabilizacija vremena

Povezane vesti »

Regioni, najnovije vesti »