Nemci mogu da odahnu: Stvari se polako vraćaju u normalu
Večernje novosti pre 20 sati

ŽELEZNIČKI saobraćaj u Nemačkoj počeo je postepeno da se normalizuje nakon višesatnog prekida izazvanog kvarom na digitalnom železničkom radio sistemu GSM-R, saopštila je danas nemačka železnička kompanija Dojče ban.
Foto: Tanjug/Michael Ukas/dpa via AP Prekid je sinoć pogodio železnički saobraćaj širom zemlje, kada su svi vozovi privremeno zaustavljeni iz bezbednosnih razloga, preneo je Špigel. Kompanija je saopštila da su njeni IT stručnjaci otklonili problem i da su prvi vozovi ponovo krenuli, ali da se i dalje očekuju značajna kašnjenja i otkazivanja pojedinih linija. Portparol Dojče bana rekao je da je uzrok poremećaja bio kvar na sistemu GSM-R, ključnom komunikacionom












