Francuska prijavila prvi slučaj ebole: Lekar koji se vratio iz DR Konga pozitivan na virus
N1 Info pre 3 sata | Sky News N1 Beograd

Francuska je prijavila svoj prvi slučaj ebole tokom aktuelne epidemije nakon što je utvrđeno da je lekar, koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo (DR Kongo), pozitivan na virus.
Francusko ministarstvo zdravlja saopštilo je da se lekar vratio sa humanitarne misije, javlja Sky News. Pacijent je stavljen u izolaciju, a nadležne službe prate i identifikuju sve osobe koje su bile u kontaktu s njim, navelo je ministarstvo, dodajući da je rizik za širu evropsku populaciju nizak. Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije (SZO), epidemija ebole u DR Kongu, kojom je zaraženo više od 1.000 ljudi, a preminulo najmanje 267, zabeležila je najveći












